Kezdőlap Tagintézmények Gépgyár úti „SZIM” tagóvoda Rendezvények Kapcsolatok menubar

Madarász Imre Egyesített Óvoda - Gépgyár úti „SZIM” tagóvoda

Székhely épület

Tagintézmény-igazgató:Szabóné Szentesi Mária
Elérhetősége:5300 Karcag, Gépgyár u.
Tel: 59/313-250
E-mail: szim@karcagiovodak.hu

Óvodánk 1981-ben épült, melyet 2017 szeptemberétől 3 csoportra bővítettek. A város külterületén, csendes, zöld övezetben található. Csoportszobáink tágasak, világosak, esztétikusan berendezettek. Külön öltöző és mosdó biztosítja a gyermekek gondozását, testi szükségleteik kielégítését mindhárom csoport számára. Az épületet nagy udvar öleli körül, mely lehetőséget ad a szabad levegőn való tartózkodás tartalmas eltöltésére, különböző tevékenységekre, mozgásokra, megfigyelésekre.

Mászókás kislány

Óvodánkban 70-75 fő kisgyermek fejlesztő nevelését 6 fő óvodapedagógus, 1 fő pedagógiai asszisztens és 3 fő szakképzett dajka nyugodt, családias, szeretetteljes légkörben végzi. Nevelőközösségünk nyitott, befogadó, szakmailag jól felkészült. Nevelési gyakorlatunk kidolgozásához a Fábián Katalin: Tevékenységközpontú Óvodai Nevelési Programját használtuk adaptációként. Kiemelt fontosságú számunkra az egészséges életmódra való nevelés, hagyományőrzés és a külső világ tevékeny megismerése.

2010-től viseljük a Zöld Óvoda címet.

2016-ban a Földművelésügyi Minisztérium Zöld Óvoda Bázisintézményi feladatok ellátásával bízta meg óvodánkat Jász-Nagykun-Szolnok megyében.

Mászókás kislány

Kapcsolatot tartunk a Zöld Óvodákkal, segítjük tevékenységüket, együttműködésüket. Helyszíni hospitálásokon lehetőséget adunk a tapasztalatszerzésekre, városunk értékeinek bemutatására. Célunk olyan gyermekeket nevelni, akik szeretik a természetet, ismerik környezetüket, eleink hagyományait. Fontosnak tartjuk már az óvodás korban a gyermekeket körülvevő természet, közvetlen környezet megismerését és a környezettudatos magatartás megalapozását. Óvodásaink ismerik a takarékosság fogalmát, az újrahasznosítás lényegét. Udvarunkon helyet kapott a mezítlábas ösvény, a konyhakert, a kerti tó, a virágos- és sziklakert, melyek gondozásába a gyermekeket aktívan bevonjuk. Különböző gyümölcsfáinkon honos madaraink is fészket raktak, így természetes környezetükben egész évben megfigyelhetjük életmódjukat, gondoskodhatunk téli etetésükről, nyári itatásukról.

Mászókás kislány

A családokkal jól működő kapcsolatot alakítottunk ki. Közös programok szervezésével formáljuk a környezettudatos szemléletmódot.

1. • házi komposztálási eljárás megismertetése
  2. • „Legszebb konyhakert” című pályázat álladó résztvevőjeként pozitív mintaadás
  3. • szelektív hulladékgyűjtés
  4. • kerékpáros közlekedés népszerűsítése
  5. • Családi sportdélután
  6. • Egészségnap
  7. • Madarak-fák napja
  8. • „Játszd újra” elnevezésű kiállítás, hulladékhasznosítása
  9. • Zöld jeles napok

Jó gyakorlatunk címe: „Gyermekekkel a természetért”

Mászókás kislány

A kertvárosi részen működő általános iskolával szoros, együttműködő partneri kapcsolatot ápolunk. Egymás rendezvényein való részvétel, a kölcsönös segítségnyújtás hagyománnyá vált a hosszú évek során. Február végén farsangi felvonulással búcsúztatjuk a telet.

Mászókás kislány

Nagy csoportosaink számára óvodapedagógusaink több területen:

1. • „Barangolók” környezeti,
  2. • „Ovis-torna” mozgásos,
  3. • „SZIM-művészek” kézműves
  4. • „Észforgatók” logikai
  5. • „SZIM Játékok” anyanyelvi-mese

tehetségműhelyeket szerveznek a gyermekek képességeinek kibontakoztatására.

Mászókás kislány

Nyáron egy hetes néphagyományőrző tábort szervezünk és működtetünk intézményünk nagy csoportos gyermekei számára „Kun-apróságok” elnevezéssel.
Célja: A gyermekek konkrét tapasztalatokon, játékos tevékenységeken keresztül ismerjék meg elődeink hagyományait, életmódját, a Nagykunság helyi értékeit.
Helyi alkotók segítségével népi kismesterségek kipróbálására, alapok elsajátítására nyílik lehetőség. Erősödik identitás tudatuk, szülőföldünkhöz való érzelmi kötődésük.

Mászókás kislány

„Amit hallok elfelejtem, amit láttam, arra emlékszem, amit csináltam azt tudom is!”
(Ókori bölcs mondás)