Kezdőlap Tagintézmények Táncsics krt. 19. sz. tagóvoda Rendezvények Kapcsolatok menubar

Madarász Imre Egyesített Óvoda - Táncsics krt. 19. sz. tagóvoda

Táncsics krt. 19. sz. tagóvoda

Igazgatóhelyettes: Nagy Tiborné
Elérhetősége:5300 Karcag, Táncsics krt. 19.
Tel: 59/300-045
E-mail: t.19@karcagiovodak.hu

Az óvodánk Karcag város központjában helyezkedik el, 5 csoportban 11 óvodapedagógus, 5 dajka 2 pedagógiai asszisztens gondoskodik a gyermekek neveléséről. Csoportjaink életkor szerint homogén összetételűek, okai: nevelési tradíciók, szülői igény, pedagógiai meggyőződés. .,, Óvodánk a Nagy Jenőné „ Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel” című programot adaptálta, mert illeszkedik beállítottságunkhoz, elképzeléseinkhez, terveinkhez.

2011-ben teljes körűen felújították óvodánk épületét. Megtörtént az akadálymentesítés, fűtés, világítás, vízvezeték korszerűsítése melynek eredményeként energiatakarékosabban, környezetkímélőbben működik óvodánk. 2013-ban pályázat útján napkollektor elhelyezése történt, amely segíti az áramtermelését. A belsőtérbe belépve csoportszobáink, kiszolgáló helyiségeink szépek, korszerűek, esztétikus harmonikus légkört árasztanak.

Udvarunk tágas, sok fával, növénnyel a korosztályoknak saját átjárható udvarrésszel. Óvodánk büszke tulajdonosa az „Örökös Zöld Óvoda” kitüntető címnek. Már a „Zöld Óvoda” cím elnyerése előtt is kiemelt szerepet kapott a környezeti nevelés, a környezet tudatos magatartás alakítása. A cím megszerzése igazolta törekvésünket tudatosabbá vált a nevelőközösség számára, hogy jó úton járunk, ezt az utat folytatnunk kell. A virágos kert, sziklakert, veteményes kert gondozását, a madárvédelmet tudatosan évszakonként tervezzük. Lehetőséget adunk, hogy a gyermekek kíváncsiságára alapozva, tevékenykedés közben minél több élményt, tapasztalatot, tudást szerezzenek.

Nevelő közösségünk nagy szakmai tudás birtokosa: gyógytestnevelő, dráma-, fejlesztő-pedagógus, gyermektánc oktató gondoskodik a gyermekek sokirányú fejlesztéséről. Jelenleg óvodánkban 3 tehetség csoport működik: Testi – kinesztetikus - gyermektánc, logikai, és térbeli – vizuális területen.

Szakmai érdeklődésünk hármas irányultságú:
- művészeti nevelés- néphagyomány ápolás
- anyanyelvi fejlesztés
- mozgásfejlesztés

Nevelési gyakorlatunk alapja a gyermekszeretet, a harmonikus nyugodt, családias, egymásra figyelő, segítő, támogató, érzelmi biztonságot nyújtó, pozitív tulajdonságokat megerősítő óvodai élet. Fontosnak tekintjük a felnőtt feltételteremtő szerepét. Fejlesztő- tevékenységünk során mi a néphagyomány és a művészetek eszközével ható vers- mese- dramatikus játékokra, a vidám, éneklés, énekes játék és zenehallgatásra, valamint a rajz, mintázás, kézimunka tevékenységekre helyezzük a hangsúlyt.

Küldetésnyilatkozatunkban megfogalmaztuk a gyermekközpontúságot, szeretetteljes, biztonságot adó légkört. Hiszünk a testi, lelki egyensúly fontosságában, tudunk nevetni, felfedezni, csodálkozni. Hiszünk a művészetek emberformáló erejében, értékközvetítő szerepében. Figyelembe vesszük a gyermekek egyéni képességeit. Törekszünk a népi kultúra ápolására, néphagyományunk átörökítésével.

Kapcsolatunk közvetlen és közvetett partnereinkkel nyitott és kezdeményező. A szülőkkel megkülönböztetett figyelemmel foglalkozunk, törekszünk a jó kapcsolat kialakítására, ápolására.

Mindezek által biztosítjuk a lehetőséget gyermekeinknek a következő életszakaszhoz szükséges készségek, képességek, jártasságok megszerzésére.

Ovis programok képekben

Szüreti mulatság

Táncos mulatság

Kelj fel Jancsi! játékos ügyességi vetélkedő