Kezdőlap Tagintézmények Csokonai úti Rendezvények Kapcsolatok menubar

Elérhetősége: 5300 Karcag, Csokonai u. 24
Tel: 59/300-247
E-mail: csokonai@karcagiovodak.hu

Óvodánkban a gyermekek nevelését és gondozását 8 óvodapedagógus, 1 pedagógiai asszisztens és 4 szakképzett dajka végzi. Az óvodánk négy csoportos, Karcag városának legrégebbi óvodája, melynek bejáratát Székelykapu ékesíti. A csoportokat közel azonos életkorú gyermekek közössége alkotja. Csoportszobáink esztétikusak, nyugalmat, harmóniát árasztanak. Pedagógiai elvünk, hogy ebben az életkorban kiemelt jelentőséget kell tulajdonítani az érzelmi biztonságot nyújtó, nyugodt, családias légkörű, a pozitív személyiségjegyeket alakító, megerősítő élménygazdag mindennapok megteremtésének.

Küldetésnyilatkozat

Nyugodt, biztonságos és esztétikus környezetet biztosítunk óvodásaink számára. Minden gyermeket feltétel nélkül elfogadunk, és folyamatosan megerõsítjük õket pozitív tulajdonságaik tudatosításában.

Megkülönböztetett érzékenységgel foglalkozunk a szülõkkel, tartalmas nevelõ-kapcsolatra törekszünk velük. A tehetségígéretek felfedezésére törekszünk.

„Mosoly, Mese, Muzsika, Mozgás” – mindennapi jelenlétével biztosítjuk a gyermekek testi-lelki szükségleteit.

Építünk a mûvészetekben rejlõ varázslatos erõre.

Ápoljuk néphagyományainkat, tiszteljük nemzeti értékeinket, óvjuk, védjük környezetünket.

Élménygazdag, tevékeny óvodai életet biztosítunk a gyermekek egyéni és életkori sajátosságainak figyelembe vételével, személyiségük sokoldalú fejlesztésével.

Minõségi nevelõmunkára törekszünk, melynek középpontjában a GYERMEK áll.

Ügyeskedj a kerképároddal!

Kerekparos kep