Kezdőlap Tagintézmények Zöldfa úti óvodája Rendezvények Kapcsolatok menubar

Madarász Imre Egyesített Óvoda - Zöldfa úti óvodája

Jókai épület

Tagintézmény-igazgató:Harsányiné Szabó Ilona
Elérhetősége:5300 Karcag, Zöldfa u. 32.
Tel:59/300-238
E-mail: zoldfa@karcagiovodak.hu

Óvodánk 1980-ban épült a Kórház úti lakótelep és kertvárosrész szomszédságában, Az óvodaépülete 2019- ben teljes körű infrastrukturális fejlesztésen esett át, kívül-belül megszépült, modernizálódott. Óvodánk három csoportos, pavilon rendszerű épület, melyben minden csoport számára mosdó, öltöző, fedett terasz biztosított. A csoportszobák hangulatosak, családiasak, tükröződik bennük a programunk egyik specifikuma, a tevékenységközpontok rendszere, ennek kialakítását a mobil bútorok teszik lehetővé. A mobil bútoroknak köszönhetően a teret mindig a játékhoz, tevékenységekhez tudjuk alakítani.
A csoportszobákból terasz nyílik az udvarra, melyek több funkciót is betöltenek: alkalmasak a gyermekek mozgásigényének kielégítésére, levegőztetésére, alkotó tevékenységek megvalósítására. Az épületet tágas zöldövezet veszi körül. Hatalmas udvarunk lehetőséget teremt a gyermekek mozgásigényének sokirányú kielégítésére, fejlesztésére, az önfeledt játékra, a gyermeki ötletek megvalósítására, baráti kapcsolatok alakítására, ápolására, nyári táborok szervezésére.
A többfunkciós óvodaudvarunkon a fenntarthatóság szempontjait figyelembe véve ökokertet alakítottunk ki, melynek során arra törekedtünk, hogy minél több lehetőség legyen az elmélyült kertészkedésre, a veteményezéstől a termény betakarításáig, miközben gyermekeknek lehetőségük nyílik spontán tanulási helyzetekre, aprólékos megfigyelésekre. a gyermekek egyéni- és életkori sajátosságaik figyelembevételével. A nevelőmunkát segítő egyéni fejlesztést szolgáló játékokat, speciális felszereléseket folyamatosan bővítjük a gyermekek minél magasabb színvonalú ellátása érdekében, intézményi költségvetésből, sikeres pályázati forrásokból.
Az óvodánkba járó kisgyermekeket 6 elhivatott óvodapedagógus 1 pedagógiai asszisztens, és 3 dajka fogadja.
A dolgozók módszertani kultúrájuk fejlesztése érdekében, folyamatosan képzik magukat, többféle pályázati megvalósításban, innovációban vesznek részt annak érdekében, hogy a gyermekek minél magasabb színvonalú nevelésben részesüljenek.
A gyermekek nevelését vegyes csoportokban valósítjuk meg, ahol lehetőség nyílik a testvéreknek, barátoknak, hogy együtt legyenek az egész nap folyamán. Lehetőséget teremtünk arra, hogy a családokkal közösen, a családokat bevonva gazdagítsuk a gyermekek élményeit, tapasztalatait kirándulásokon, rendezvényeinken, a mindennapi óvodai életben. Óvodánkban évek óta kiemelt feladatunknak tekintjük a környezeti nevelést, ennek eredményeként 2017óta rendelkezünk Örökös Zöld Óvoda címmel. Beépítettük a napirendünkbe a szabadlevegőn való tartózkodás ideje alatt a kerékpározás technikájának, a KRESZ ismereteinek gyakorlását, alkalmazását. Közvetítjük a másság elfogadását, az egymás iránti tiszteletet.
A különleges bánásmódot igénylő gyermekek fejlesztését szakemberek bevonásával valósítjuk meg, a kiemelkedő adottságokkal rendelkező gyermekeink számára tehetséggondozó műhelyeket szervezünk, amelyek az egyéni képességeik kibontakoztatását teszi lehetővé.

A céljaink között szerepel az eddigi eredményeink magas színvonalú megvalósítása és a továbbfejlődési lehetőségek keresése, innovációs programokban való részvétel.

Óvodánkról képekben

Játék világnapja